Můžete jim pomoct...?

12. září 2012 v 22:03 | Hana Brýlová |  Novinky, postřehy a tak

"Charakter člověka můžete snadno posoudit podle toho, jak se chová k těm, kdo pro něho nemohou nic udělat." napsal kdysi J. W. Goethe a musím podotknout, že měl pravdu.

Přátelé, v jedné z nejchudší oblasti tzv. třetího světa, v západoafrické Guineji, nemají děti možnost vzdělávání, jelikož jejich rodiče na to nemají. Školní docházka tam není zdarma, navíc se hradí pomůcky, učebnice apod. a také uniformy. Na to většina obyvatel nemá. Proto je tam velká většina obyvatel negramotná.

Některé charitativní organizace u nás se snaží pomoct takzvanou Adopcí na dálku. Jedná se vlastně o sponzoring, kdy hradíte dítěti školu + uniformu + pomůcky. Je to bráno jako dar a dá se částka odepsat z daní. Většinou jde o částku okolo 5 000 Kč ročně, což není až tak vysoká částka.

Já osobně už mám adoptovaného chlapce z Guineje, je to přes občanské sdružení ProContact a roční částka je 5250,- Kč, jde to rozdělit na tři splátky. A dáte za tuto částku naději na lepší život nějakému človíčkovi, který by jinak naději neměl. Kromě dobrého pocitu je tu ještě přátelství na dálku - s dítětem si píšete, jste v kontaktu, sledujete jeho školní výsledky...

Nyní začíná (v říjnu) v Guineji nový školní rok a bohužel někteří adoptivní rodiče už nemohou děti podporovat. Pokud se pro ně co nejrychleji neseženou noví adoptnivní rodiče, děti budou muset přerušit školní docházku.

Pomůžete?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama