Nejen psaním živ je člověk

16. května 2011 v 22:10 | Hana Brýlová |  Novinky, postřehy a tak
Před pár dny jsem byla na koncertě Beatles revivalu...


Mám ráda Beatles! ...ostatně to už je tu kdesi zmíněno.
Nemám ráda Beatles revivaly! Prostě jen a jen originál :)
Jenomže nic není jen černé nebo bílé...
Mám ráda Glass Onion. Myslím kapelu, i když ten song je taky hezký. Teď však mluvím...vlastně píšu, o Glássech. Chodím na ně takových dobrých 14 let....nebo víc? ...no asi tak nějak:-)
Kdysi mne zaujali tím svým civilním projevem. Netlačili na pilu, jako ostatní revivalovky, nesnažili se křečovitě podobat Ringovi, Paulovi, Johnnovi ani Georgeovi, prostě byli přirození. Je to zvláštní paradox, protože právě oni se originálu nepodobají, ale nejvíc originál připomínají. A aniž by se o to nějak snažili, tak v Brně před lety rozpoutali pravou a nefalšovanou vlnu Beatlemánie...tedy Glassománie, že:-)
Jejich koncerty jsou takovou klasikou, vím, co mě tam čeká. Je to stejné a přesto pokaždé jiné. Líbí se, a moc :-)
Tak abyste z toho taky něco měli, maličká ukázka z minulého koncertu Glass Onion:

A ještě jednou Glassy - to už je poněkud starší záznam, ale Get Back je v jejich podání jednou z mých nejoblíbenějších songů
A na závěr jedna fotografie - ta už je přímo prehistorická, určitě je stará 10 let, možná i víc. Netuším už, kdy přesně v Babylonu hráli, ale byla jsem tam:-) Takto nějak si je pamatuji, když jsem je, zhruba okolo roku 1997, uviděla poprvé.
V sále Babylonu byl tehdy dav snad pěti set šílících, pištících fanynek.... a na bicích měli tehdy nápis The Glass Onion - spolek pro záchranu Brouků...


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama